Феноменот Бајерн Минхен | Панорама | DW | 26.10.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Феноменот Бајерн Минхен

Обожуван и омразен ширум светот. Како Бајерн Минхен стигна до самиот светски врв? Вториот дел од приказната за успехот на баварскиот гигант во документарниот филм на ДВ.

Документарниот филм „Феноменот Миа Сан Миа“ ја имаше својата светска премиера во Берлин на почетокот на месецов, а сега и вие имате можност да го погледнете извонредниот документарец во два дела. Клупските легенди како Ули Хенес, Оливер Кан, Филип Лам, Џоване Елбер и многу други... Минатата недела имавте можност да го видите првиот дел, а денеска ве очекува вториот и последен. Уживајте!  

Гледај видео 42:33

Феноменот Бајерн Минхен (втор дел)