Феноменот Бајерн Минхен | Панорама | DW | 19.10.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Феноменот Бајерн Минхен

Обожуван и омразен ширум светот. Како Бајерн Минхен стигна до самиот светски врв? Приказната за успехот на баварскиот гигант во документарниот филм на ДВ.

Документарниот филм „Феноменот Миа Сан Миа“ ја имаше својата светска премиера во Берлин на почетокот на месецов, а сега и вие имате можност да го погледнете извонредниот документарец во два дела. Клупските легенди како Ули Хенес, Оливер Кан, Филип Лам, Џоване Елбер и многу други... Вториот дел ќе го емитуваме за точно една недела. Уживајте! 

Гледај видео 42:33

Феноменот Бајерн Минхен