Фелипе Маса од пол позицијата во Шпанија | Вести | DW | 13.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Фелипе Маса од пол позицијата во Шпанија

Бразилецот Фелипе Маса од тимот на Ферари ќе старува од пол позицијата на денешната формула еден трка за големата награда на Шпанија. Актуелниот светски првак, Фернандо Алонсо, од тимот на Мекларен Мерцедес ќе стартува од втората позиција. Третото и четвртото место на стартот е резервирано за Кими Раиконен од Ферари и Луис Хамилтон од Мекларен. Германецот Ник Хајдфелд од тимот на БМВ стартува од седмата позиција.