1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

ФДП- Либерална партија

Основана во 1948 година, либералната и про-бизнис Партија на слободните демократи, учествуваше во влади предводени од ЦДУ и СПД цели 45 години. Сѐ до 2013 година, кога не успеа да влезе во парламентот.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики