Фарми на облакодери и згради на вода | Старт | DW | 06.10.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Фарми на облакодери и згради на вода

Облакодери со бавчи на покривот или градови кои пливаат- тоа е нашата иднина, прогнозираат, аритектите и инжинерите.

Гледај видео 03:44
Now live
03:44 минути