Ученици праќаат радиосигнал во вселената | Старт | DW | 12.08.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Ученици праќаат радиосигнал во вселената

За учениците во Мекленбург Предна Померанија тоа беше посебен ден: Тие испратија радио сигнал во вселената. За своите прашања учениците имаа десет минути, оти само толку можеше да се оддржи радио врската со вселенската станица ИСС на која се наоѓа и германскиот астронаут Александер Герст.

Гледај видео 02:40
Now live
02:40 минути