1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Образование

Учениците - истовремено радост и грижа

5 септември 2017

За основците и средношколците во Македонија започна учебната година. За родителите пак започнаа грижите за обезбедување пари за купување на потребниот училишен прибор, облека. Некои успеваат трошоците да ги покријат од платата, а за некои излез е кредит или позајмица од роднини, 34 проценти едвај го „истуркуваат“ септември.

https://p.dw.com/p/2jMiz
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Димитар Апасиев, лидер на Левица

Колку многу агенти

Mazedonien Ljupco Popovski
Љупчо Поповски
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница