Успешната европска приказна на Вардар | Старт | DW | 26.08.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Успешната европска приказна на Вардар

Македонскиот фудбалски шампион веќе испиша историја. Секој натамошен успех во групната фаза на Лигата на Европа ќе значи продолжување на убавата европска приказна на Вардар.

Гледај видео 01:20