Успешен старт на Баерн Минхен | Вести | DW | 12.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Успешен старт на Баерн Минхен

*

Со победа од 3:0 против Ханза од Ростот, фудбалерите на минхенски Баерн ги започна натпреварите во Бундеслигата. Два гола постигна Мирослав Клозе, а еден италијанскиот репрезентативец Лука Тони. Вердер и Бохум играа нерешено со 2:2. Хамбургер славеше на гости победувајќи го Хановер со 1:0, а со ист резултат Ајнтрахт ја совлада Херта. Арминија од Билефелд славеше на гостувањето во Волфсбург со победа од 3:1, додека дуелот меѓу Баерн Леверкузен и Енерги Котбус заврши без голови. Денес се играат последните дуели во првото коло, меѓу Дортмунд и Дуисбург и Нирнберг и Карлсруе.