Успешен промотивен лет на Ербас А 380 | Вести | DW | 25.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Успешен промотивен лет на Ербас А 380

*

Првиот лет на авионот Ербас А 380 од Сингапур до Сиднеј заврши успешно по седум часа.Авионот со околу 500 патници слета без проблеми.Голем број од патниците билетите за премиерниот лет ги добија на аукција преку интернет.Парите ќе бидат употребени во добротворни цели.