Успешен настап, но без влез во евровизиско финале | Сите содржини | DW | 13.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Успешен настап, но без влез во евровизиско финале

Македонската претставничка на натпреварот за песна на Евровизија, Калиопи, синоќа не успеа да се пласира во финалето на Евросонг.

Гледај видео 00:24
Now live
00:24 минути