1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

УНХЦР

УНХЦР- Канцеларијата за бегалци на Обединетите нации е основана со мандат да ги заштитува бегалците, раселените и луѓето без државјанства.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе