1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

УНИЦЕФ

УНИЦЕФ скратено од Детски фонд на Обединетите нации е програмата на ОН со седиште во Њујорк која овозможува хуманитарна и развојна помош за деца и мајки во земјите во развој.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе