Уметност на тост - уметност со храна | Сите содржини | DW | 11.10.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Уметност на тост - уметност со храна

Норвежанката Ида Шивенес секое утро прави уметничка атракција од својот омилен оброк - појадокот. Во чинијата или пак, на тостот, таа аранжира прехранбени производи во оригинални слики.

Гледај видео 04:21
Now live
04:21 минути