Уметнички дела за скопските фасади | Сите содржини | DW | 27.09.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Уметнички дела за скопските фасади

Муралот Петел и Лисица на еден француски уметник веќе краси една фасада во Скопје и е дел од проектот на МКЦ кој предвидува уште десет такви дела до крајот на годинава. Градот го финансира проектот со 20 илјади евра но во него се вклучени само цртачи од странство. Македонските графитџии се револтирани.

Гледај видео 01:31
Now live
01:31 минути