Улична битка со булдожери | Сите содржини | DW | 19.04.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Улична битка со булдожери

Работници од две конкурентски фирми се судрија на улица во град во северна Кина користејќи ги како оружје своите булдожери. Видеото од инцидентот било снимено од очевидец на настанот во округот Џингтанг во провинцијата Хебеи. Според истиот извор работниците на двете ривалски компании биле во интензивна битка за клиенти.

Гледај видео 01:10
Now live
01:10 минути

Прочитај го и ова