Украинските бегалци се надеваат на траен мир | Старт | DW | 23.12.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Украинските бегалци се надеваат на траен мир

Помина околу една година од почетокот на мирните протести на Мајдан во Киев. Кратко време потоа Русија го анектира Крим, а на истокот на Украина проруски бунтовници воспоставија контрола врз голем дел од областа Донбас. Како се снаоѓаат бегалците кои побегнаа од војната?

Гледај видео 04:42
Now live
04:42 минути