„Уживам да готвам“ | Сите содржини | DW | 09.01.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

„Уживам да готвам“

Да се користат локални производи и секојдневно да се готви, па каде уште го има тоа? Во руралните региони на Мексико, каде традиционалната кујна сѐ уште е составен дел од животот. Но, до кога?

Гледај видео 02:14