Удавени имигранти кај Малта | Вести | DW | 02.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Удавени имигранти кај Малта

Припадниците на француската флота во близина на Малта синоќа пронашле тела на 18 илегални имигранти.Телата биле извадени од меѓународни води.Локалните медиуми соопштуваат дека тие биле речиси распаднати затоа што неколку дена биле во водата и поради тоа не можат да бидат идентификувани.Во нивна близина не е пронајден никаков пловен објект.