1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Уго Чавез

Тема

Уго Рафаел Чавез Фриас, 28 јули 1954- 5 март 2013, е венецуелански политичар и револуционер кој беше претседател на Венецуела од 1999 до 2013 година.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики