Убиен шефот на бунтовниците во Шри Ланка | Вести | DW | 02.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Убиен шефот на бунтовниците во Шри Ланка

*

Политичкиот водач на тамилските бунтовници на Шри Ланка е убиен во еден воздушен напад на владините сили. С.П.Тамилселван бил убиен во бомбардирање врз водачите на бунтовниците во Килиночи. Во нападот биле убиени уште петмина други високи офицери. Тамилселван ги претставуваше бунтовниците на мировните разговори со владата и одржуваше контакт со норвешките посредници.