Убиен функционер на Исламски џихад | Вести | DW | 02.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Убиен функционер на Исламски џихад

Израелската авијација во појасот на Газа убила еден од раководните членови на милитантната организација Исламски Џихад.Тој бил одговорен за повеќе акции против израелската армија.Претходно израелските војници убиле двајца осомничени Палестинци.