Убиени три деца во Ирак | Вести | DW | 02.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Убиени три деца во Ирак

Американските војници во акција во ирачкиот град Фалуџа убиле три деца.Тие се нашле на нишанот на тенковска посада која гонела осомничени подметнувачи на бомби,соопшти армијата.За инцидентот се води истрага.