Убиени талибански борци | Вести | DW | 22.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Убиени талибански борци

Во Јужен Авганистан трупите на НАТО во офанзивата убиле најмалку 40 талибански борци.Цел на нападите било скривалиште на екстремистички групи во провинцијата Хелманд,соопштија безбедносните сили.