Убиени полицајци по превид на американски хилихоптер | Вести | DW | 12.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Убиени полицајци по превид на американски хилихоптер

*

На истокот на Авганистан, според локалниот претставник на владата, американски воен хилихоптер направил превид и

отворил оган врз полициска патрола. Притоа се убиени седум полицајци. Американските трупи во Авганистан сеуште не зазеле став во однос на случајот. На југот на Авганистан убиен е Канадски војник, а уште двајца се повредени, соопшти ИСАФ.