Убиени Палестинци во Газа | Вести | DW | 08.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Убиени Палестинци во Газа

*

Израелските војници на границата на појасот на Газа убија двајца милитантни Палестинци. Портпарол на армијата соопшти дека патролна ги следела вооружените мажи на југот на крајбрежниот регион и пукала во нив. Убиени се членови на радикално исламистичкиот Хамас.