Убиени двајца Палестинци | Вести | DW | 20.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Убиени двајца Палестинци

*

Израелските војници убиле двајца милитантни Палестинци во Западен Јордан.Убиените се локални команданти на Исламски Џихад и една одвоена група на Фатах,сведочат очевидци.Според нивни наводи до судир дошло откако израелските трупи навлегле во село во близина на Џенин.