Убиени американски војници во Авганистан | Вести | DW | 07.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Убиени американски војници во Авганистан

Авганистански војник, пред затвор во близина на Кабул каде влаадее висок степен на безбедност убил двајца американски војници, а уште двајца се повредени. Мотивот сеуште не е познат, а во реакцијата на нападот војникот бил застрелан, соопшти воен портпарол. Во источен Кабул од ракета е убиено едно лице, а уште пет меѓу нив и дете се повредени.