Уапсен шефот на Џама Исламија | Вести | DW | 15.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Уапсен шефот на Џама Исламија

*

Шефот на терористичкта група Џама Исламија, Заркаси, е уапсен во Индонезија. Како што денеска соопштија безбедносните сили, апсењето било изведено во текот на изминатиот викенд. При акцијата на островот Јава се уапсени и други лица осомничени за тероризам. Џама Исламија се смета за одговорна за голем број бомбашки напади во Иднонезија, меѓу нив и нападот на Бали во 2002 годин, кога беа убиени 202 лица.