Уапсен најбараниот педофил во светот | Вести | DW | 19.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Уапсен најбараниот педофил во светот

*

Осомничениот канадски педофил Кристофер Пол Нил, кој стана најбараниот криминалец во светот, е уапсен во северен Тајланд, соопшти полицијата. Овој поранешен професор беше баран од Интерпол, откако на интернет постави 200 фотографии од мали момчиња кои сексуално ги злоставувал. Неговата слика на интернет страната беше изобличена до непрепознавање, но со помош на специјална техника германската криминолози дојдоа до вистинскиот лик.