Уапсен Ел Масри | Вести | DW | 18.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Уапсен Ел Масри

По еден пожар во трговски центар во баварскиот Ној Улм, уапсен е Калед Ел Масри, познат по грабнувањето од страна на ЦИА и префрлувањето во Авганистан каде што мина повеќе месеци во затвор. 43-годишниот се смета за главен осомничен, соопшти полицијата. Точниот тек на настаните, допрва треба да се разјасни. Во пожарот се направени штети од околу половина милион евра.