Уапсен Дон Диего | Вести | DW | 11.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Уапсен Дон Диего

*

Колумбиските власти го уапсија Диего Монтоја најбараниот нарко бос во земјата. Министерството за внатрешни работи во Богота соопшти дека Монтоја, познат како Дон Диего бил уапсен во планинските предели на земјата. Тој се наоѓа на списокот десет најбарани во САД.