1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Уапсен атентаторот од Истанбул

17 јануари 2017

Осомничениот напаѓач на клубот „Реина“ во Истанбул ја признал вината, соопшти изутринава истанбулскиот гувернер. Напаѓачот беше уапсен ноќеска. Еве дел од акцијата на турските безбедносни сили.

https://www.dw.com/mk/%D1%83%D0%B0%D0%BF%D1%81%D0%B5%D0%BD-%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%82-%D0%BE%D0%B4-%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B1%D1%83%D0%BB/video-37155591
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Димитар Ковачевски македонското Собрание

Огнени кочии

Mazedonien Ljupco Popovski
Љупчо Поповски
Прескокни го блокот Повеќе теми

Повеќе теми

Врати се на почетната страница