Уапсен атентаторот од Истанбул | Сите содржини | DW | 17.01.2017

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Уапсен атентаторот од Истанбул

Осомничениот напаѓач на клубот „Реина“ во Истанбул ја признал вината, соопшти изутринава истанбулскиот гувернер. Напаѓачот беше уапсен ноќеска. Еве дел од акцијата на турските безбедносни сили.

Прочитај го и ова