Уапсени членови на ЕТА | Вести | DW | 10.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Уапсени членови на ЕТА

*

Во рација на шпанската полиција уапсени се четири члена на терористичката организација ЕТА, јавуваат локалните медиуми. Кај нив е пронајдено и големо количество експлозив. ЕТА на почетокок од јуни најави прекин на 14 месечното примирје. Оттогаш се уапсени 15 терористи и запленет над 300 килограми експлозив.