Уапсени членови на ЕТА | Вести | DW | 29.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Уапсени членови на ЕТА

Во акција на шпанската полиција се уапсени шест члена на сепаратистичката баскиска организација ЕТА. Според медиумите во акцијата се запленети и 30 килограми експлозив, а пронајдени се и планови за подметнување на бомби и нови терористички напади.