Уапсени тројца припадници на ЕТА | Вести | DW | 07.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Уапсени тројца припадници на ЕТА

*

Француските власти уапсиле тројца осомничени припадници на баскиската сепаратистичка организација ЕТА. Лицата чиј идентитет е непознат се уапсени утринава во југозападниот дел на Франција. Полицијата ги испрашува. Пасењето е два дена по соопштението на ЕТА дека става крај на прекинот на огнот.