Турција ќе и‘ даде силна поддршка на Македонија за НАТО | Македонија | DW | 03.03.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Турција ќе и‘ даде силна поддршка на Македонија за НАТО

Делегација на турскиот парламент на средба со македонски колеги што се одржа во Анкара, вети дека ќе и‘ даде поддршка на Македонија за членство во алијансата.

default

Турскиот парламент во Анкара

Што разговараа парламентарните делегации, предводени од претседателите на двата претставнички дома, Љубиша Георгиевски и Коксал Топтан?
Реклама