Турција рече „да“ | Сите содржини | DW | 17.04.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Турција рече „да“

Турција рече „евет“ за уставни промени. Исходот од рефeрендумот е многу тесен. Опозицијата се жали на неправилности и најави борба против резултатите од гласањето.

Гледај видео 01:36

Прочитај го и ова