Турција: полицијата не дозволи одржување Геј парада | Сите содржини | DW | 26.06.2017

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Турција: полицијата не дозволи одржување Геј парада

Полицијата во Истанбул интервенираше против припадници на ЛГБТИ заедницата кои се обидоа да одржат Парада во центарот на градот. Претходно, гувернерот на Истанбул, трета година едноподруго го забрани одржувањето на маршот.

Прочитај го и ова