Турција да се одврати од намерата за интервенција во Ирак | Свет | DW | 24.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Турција да се одврати од намерата за интервенција во Ирак

Постапките на турската влада не влеваат многу надеж дека сојузниците ќе успеат да ја убедат да не интервенира во северен Ирак.

default

Село на границата на Турција и северниот дел на Ирак

Каква е актуелната ситуација?