Турција го обвини САД за повредна на воздушниот простор | Вести | DW | 28.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Турција го обвини САД за повредна на воздушниот простор

Турција го обвини САД дека и го повредил воздушниот простор. Турската команда соопшти дека во текот на изминатата недела два американски авиона за неколку минути навлегле во воздушниот простор на земјата, близу до границата со Ирак. Засега нема одговор од американска страна.