Турската влада ја обвинува ИС | Сите содржини | DW | 29.06.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Турската влада ја обвинува ИС

Турските власти ја обвинија Исламската држава за терористичкиот напад на аеродромот во Истанбул. Ердоган повикува на меѓународна коалиција против тероризмот.

Гледај видео 01:26

Прочитај го и ова