Туристички бум во Иран | Старт | DW | 31.12.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Туристички бум во Иран

Иран станува се‘ поинтересен за туристите. Туристичкиот бум кај многумина Иранци раѓа надеж за отворање нови работни места.

Гледај видео 02:59
Now live
02:59 минути