1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Патување

Туристичка размена меѓу Албанија и Италија

Елона Елези
8 јуни 2021

Во минатото албанските мигранти со чамци од Влора пловеа илегално кон италијанската Апулија, денес пак - легално - италијанските туристи- со полуксузни и побрзи чамци и бродови, од Апулија патуваат во Валона на одмор.

https://www.dw.com/mk/%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D1%93%D1%83-%D0%B0%D0%BB%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%B8-%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%98%D0%B0/video-57812997
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Димитар Ковачевски Христијан Мицкоски

Ковачевски и Мицкоски бараат решенија за енергетската криза

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница