„Трошите за чоколади, а ние немаме за леб“ | Сите содржини | DW | 11.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

„Трошите за чоколади, а ние немаме за леб“

Растот на јавниот долг и недомаќинското трошење пари од страна на власта беше поводот за протестот пред седиштето на УЈП. Државата се задолжува по 15 евра секоја секунда, а парите ненаменски се трошат, порачаа демонстрантите на протестите во вторникот во Скопје.

Гледај видео 01:01

Прочитај го и ова