„Тритон“ - контрола на отворено море | Старт | DW | 27.11.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

„Тритон“ - контрола на отворено море

Во бегалските трагедии во Средоземното Море, само годинава загинаа повеќе од 3000 луѓе. 150 илјади пак успеаја со брод да стигнат до Италија, многу од нив спасени на море од страна италијанската морнарица. Но таа мисија сега е заменета со операција на Европската Унија, која од самиот почеток е трн в око на организациите за човекови права.

Гледај видео 06:01
Now live
06:01 минути