Тринаесет дена протести | Старт | DW | 26.04.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Тринаесет дена протести

Демонстрантите тринаесет дена бараат повлекување на одлуката за аболиција на лицата против кои се води истрага и против кои е покренато обвинение од Специјалното јавно обвинителство (СЈО).

Гледај видео 01:08
Now live
01:08 минути