Траума за децата-бегалци од Ирак | Старт | DW | 20.08.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Траума за децата-бегалци од Ирак

Борците на „Исламската држава“ и теророт кој го вршат се причината поради која стотици илјади луѓе мораа да ги напуштат своите домови. Според податоците на ОН, само на северот на Ирак се наоѓаат 570 илјади бегалци од Ирак и Сирија.

Гледај видео 01:51
Now live
01:51 минути