Трансфер на Подолски | Теми | DW | 02.06.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми

Трансфер на Подолски

Трансферот на напаѓачот на германската фудбалска репрезентација Лукас Подолски од тимот на Келн во Бајерн Минхен е дефинтивно договорен. Ова го потврди претседателот на екипата на Келн, Волфганг Оверат. Како сума за трансферот на 20-годишниот талентиран голгетер се спомнуваат 10 милиони евра.

Лукас Подолски

Лукас Подолски